neděle 8. ledna 2012

Zack Kouns, Alpha Strategy a Federsel ve Finalu

Takřka přesně po roce se do Česka vrací Zack Kouns, americký hudebník, ochotný hrát „kdekoli a všude, také v obchodech s potravinami, ložnicích, koupelnách, uprostřed ulice nebo nahý na soukromém večírku“. Jeho angažovaný, vypjatý, lyrický, a přitom destruktivní, expresivní, a přesto neosobní přístup k hudbě lze přiblížit citací samotného umělce: „Hudba je a měla by zůstat anarchická a revolucionářská. Ne revolucionářská v nějakém základním politickém smyslu, naopak, revolucionářská v mnohem hlubším významu. Měla by být plivancem do ksichtu každému existujícímu řádu, protože ty se prokázaly jako mylné, neefektivní a efemérní... Nesnáším lidi hrající hudbu od srdce. Moje srdce nikdy nic neříká. Jenom s otupělou nevěřícností pozoruje odstrašující spektákl rozkládající se společnosti.“
Na evropském turné nazvaném Následky bouřlivého životního stylu Kounse doprovází kanadský projekt Alpha Strategy používající primitivní oscilátory a zastaralé syntezátory a odkazující k estetice Patricka Millera, k raným nahrávkám SPK a černému humoru Birthday party.
Zahraniční hosty doplní Federsel, sólový projekt Tomáše Procházky (Handa Gote, B4, Radio Royal ad.). Zároveň bude uvedeno nové cd-r Zacka Kounse He disappeared into the forest, yet he remained with us, které v těchto dnech vydává pražský label Blood in the Boat.

Final Club (Příběnická 8, Praha 3), v sobotu 14. 1. od 20.00, Vstup: 120,-
Žádné komentáře:

Okomentovat